2012-05-21

5 požymiai, kurie rodo, kad esate augaloholikas

Paeonia hybrida 'Early Scout'
Nors net septintadalis gyvenimo praeina pirmadieniais, šiandien nuo ryto pralinksmino štai šis rašinys , o tiksliau jo dalis apie augaloholizmo požymius.
  
5 POŽYMIAI, KURIE RODO, KAD ESATE AUGALOHOLIKAS:

1. Išvydus naują, įdomų augalą, jūsų vyzdžiai išsiplečia, darosi sunku kvėpuoti, jūs imate gausiai prakaituoti .
2. Net nemirktelite, kai kasininkas pasako, kiek esate skolingi.... net jei tai gerokai viršija jūsų biudžetą. 'Ai,' - pagalvojate sau. 'Pirkti tonas augalų yra visvien geriau nei lošti kazino.'
3. Iki rudens jūs jau persodinate daugumą tokių ‘būtinai turiu turėti/negaliu atsispirti’ augalų į laikiną lysvę. Jie paprasčiausiai 'neįsipaišo' į jūsų gėlynus. ‘Jokių problemų’- mąstote. 'Rasiu jiems kitą vietą.'
4. Mintyse patapšnojate sau per petį už eksperimentavimą, mokymąsi ir rizikavimą. 'Taip, tai truputį kainuoja' - sakote sau. 'Bet tai daug pigiau nei studijuoti apželdinimą universitete. Ir žiūrėk, kiek daug pavyko išmokti.'
5. Kitais metais jūs vėl darote tą patį.... nors ir pažadėjote sau, kad nebedarysite.

Nagi, kiek iš jūsų pastebėjote tokius simptomus? :) Iš tų entuziastų, su kuriais teko susitikti, galiu pasakyti - tikrai ne vienas...

Sau aš galiu pritaikyti tai šimtu procentu (žodis  'augaloholikas' nuo pat pradžių figūruoja blog'o pavadinime), su keliomis nedidelėmis pataisomis.
Pirma, niekuomet augalų nekilnoju pirmais metais tik pasodinus, nes savo tikrąjį charakterį jie parodo tik į antrus metus.
Antra, niekuomet sau nežadu, kad kitamet to nebedarysiu. Nežinau, ar kalta patirtis, ar amžius, bet tikrai žinau - jei tik bus galimybės, darysiu tai ir kitamet, ir po penkių metų, ir visada (o gal yra dar ir sunkesnių formų, nei paprastas augaloholizmas? koks nors 4 stadijos augaloholizmas...). Bet žinau viena: šito -izmo aš tikrai negydysiu :)

6 komentarai:

Auksė rašė...

Visi požymiai man tinka, priklausomybė aiški :). Tačiau gydytis nesiruošiu. Ir jokių pažadų, jog kitais metais aš to nedarysiu :). Paguodžia tai, kad tokia esu ne viena :).
Rasa, ačiū už puikią nuotaiką nuo pat pirmadienio ryto :).

Auksė

Unknown rašė...

Taip, Aukse, Jūs garantuotai kenčiate (nors tikriausiai labiau džiaugiatės) šia liga :) Linkiu, kad ji progresuotų :))) Tiek daug augalų, ir tiek mažai laiko (ir vietos)

salma rašė...

tikrai jauciasi, kad Jus be galo mylite geles :) mintis su atsargine lysve labai puiki!.. bet man dar toli iki tikro klubo nario :)

Unknown rašė...

Taip, manau, galima sakyti, kad myliu savo gėles :))) O dėl atsarginės lysvės - tai yra labai gera mintis. Pačioje pradžioje savo augalinės karjeros niekaip to negalėjau suprasti - kam tos lysvės, sodini į vietą ir viskas... Ką galiu pasakyti, dabar aš tikrai manau kitaip - tai puikus būdas susipažinti su augalu, ir apsispręsti, kur iš tikro jį sodinti.

Sigita rašė...

Sveika,Rasa.Dziaugiuosi radusi savo ligos pavadinima ir jos simptomus....Turiu dar keleta "ligu" bet apie tai kada nors prie arbatos puoduko.Lankausi tavo puslapiuose gana daznai,ypac ziema,kai turiu daugiau laiko.Vasara prie kompo nera nei noro nei laiko sesti.Labai dziugu,kad Lietuvoje yra tokiu idomiu ir profesionaliu augalu zinovu ir augintoju.Sekmes!

Unknown rašė...

Sveika, Sigita, ir ačiū :) be abejo, bet kokia liga sirgti yra maloniau kompanijoje. O šita liga dar ir maloni...
Linkėjimai, Rasa