2010-06-20

Keletas idėjų gėlynams

Saldus, 'tortinis' duetas, tinkiantis tiek gėlynui, tiek vazai. Tikriausiai populiariausias pasaulio bijūnas Paeonia 'Sarah Bernhardt' ir katilėlis Campanula persicifolia 'Chettle Charm'. Žydi vienu metu, todėl puikiai papildo vienas kitą tiek gėlynuose, tiek puokštėje. Tiesa, gėlyne reikėtų sodinti kokius 3 katilėlio kerus, kad atvertų bijūną, kuris išauga į stambų ir prašmatnų augalą.

O čia žolinės sveikalapės raganės Clematis integrifolia hibridas 'Petit Faucon'. Maždaug metro aukščio žolinė raganė stambiais mėlynais žiedais, kurios nauji ūgliai dažnai irgi būna tamsiais lapais. Kaip ir visi sveikalapės raganės hibridai, ji pati nesivynioja aplink augalus, reikia jos ūglius nukrepti jums tinkama kryptimi. Nuostabiai atrodo, auginama ant obelisko geltonlapių krūmų fone arba kartu su geltonomis angliškomis rožėmis (pvz. 'Charlotte', 'Graham Thomas', 'Golden Celebration')

2010-06-15

Dar kartą apie bijūnus...

Dar naujienų iš bijūnų žydėjimo fronto... Sakau 'fronto', nes šiemet gamta išbandė šiuos prabangius augalus vandeniu, ugnimi ir varinėmis dūdomis :) buvo vėtrų, lietaus, krušos kaip pupos, dar daugiau vėtrų. Geriausiai išbandymus atlaikė mano mėgstamiausia žolinių bijūnų grupė (pagal žiedų formą) - japoniniai (dar vadinami imperiniais), na ir tuščiaviduriai... Japoniniai pasižymi ypatinga elegancija, kuria retai būdinga stambiažiedžiams broliams ... Taigis, žiūrim, ką turim...
Sword Dance


West Elkton

Do Tell
White Cap

Bowl of Beauty
Nežiniukas (atsirado pas mane kitu pavadinimu, bet tikrai neteisingu); tačiau labai geras augalas aplinkai puošti itin tvirtais stiebais ir labai ryškiais žiedais.
Na, ir kad nepasirodytų, kad niekas daugiau pas mane nežydi :) dar keletas vasaros pradžios žiedų.
Sinavadlapis vingiris (Thalictrum aquilegifolium)
Šluotsmilgė (Deschamspia cespitosa) 'Schottland'
Šluotsmilgė (Deschampsia cespitosa) 'Goldschleier'Rosa 'James Mason' (Galica)
Geranium x magnificum

2010-06-04

Show must go on :) Po audros...

Taip... vakar audra/vėtra/kruša pakrikštijo mus kaip reikiant... Žalos yra...
Bet ir parodyti yra ką, tuo labiau kad po truputį įsibėgėja bijūnų žydėjimas. Jie pas mane jau prieš mėnesį parodė pirmus žiedus.
Pirmiausias nužydėjo rūšinis Paeonia veitchii. Žiedas, galima sakyti, nėra net ką rodyti; bet jau kvapas - net nežinau, su kuo palyginti... Stiprus gvazdikėlių ir prieskonių mišinys. Reikia pasakyti, kad plotas aplink šį bijūną labai gerai išravėtas šiemet :) negalėjau atsiuostyti to kvapo.

Po to sekė Paeonia tennuifolia - įprastas krapinis bijūnas; sumedėję Rockii tipo bijūnai, irgi nereti Lietuvoje (balti, rožiniai ar šviesiai violetiniai su tamsia dėme žiedlapio pagrinde).
Vėliau prisijungia japoniniai sumedėję bijūnai. Nuotraukoje - Kaow.
Dabar pradeda sprogti hibridinių žolinių bijūnų žiedpumpuriai. Tai mano mėgstamiausia žolinių bijūnų grupė. Dažniausiai nepilnaviduriai arba pusiau pilnaviduriai (todėl mažiau nukenčia nuo vėjų bei lietaus), spalvos - nuo baltos iki tamsios juodai vyšninės. Šiai grupei priklauso ir šiuo metu itin išpopuliarėję koralo spalvos bijūnai...
Soft Salmon Saucer

Chocolate Soldier

Buckeye Belle

Taigi, audros nebaisios :) bijūnai dar ilgai džiugins savo žiedais. Nors bijūnai mylimi Lietuvoje, dažnai jie vertinami kaip trumpalaikis grožis, kuriam nužydėjus, nėra į ką pažiūrėt. Tačiau geriau įsižiūrėjus, galima pastebėti, kad daugelys jų pasižymi ganėtinai skirtinga lapija; o teisingai pasirinkus veisles, bijūnų žydėjimas gali tęstis arti dviejų mėnesių.