2010-03-11

10 raganių, kurios turėtų būti kiekviename sode (4)

Comtesse de Bouchaud’

Jeigu ieškote rožinės raganės, galime jus nudžiuginti – jums nereikės ilgai kankintis ir sukti galvą, ką išsirinkti… kadangi iš populiarių didžiažiedžių raganių tik dvi veislės yra visiškai rožiniais žiedlapiais – ‘Comtesse de Bouchaud’ ir ‘Hagley Hybrid’.

‘Comtesse de Bouchaud’ išvesta prieš gerą šimtmetį žinomo selekcininko F.Morel, ir per šį laikotarpį jos populiarumas nei kiek nesumažėjo. Kasmet parduodami tūkstančiai šios veislės egzempliorių. Tai ideali raganė pradedantiems augintojams – nereikli, atspari šalčiui ir ligoms. Kadangi paprastai užauga tik apie 2 metrus aukščio, puikiai tinka nedideliems sodams, auginti leidžiant per nedidelius spygliuočius ar krūmus, auginimui vazonuose. Lengvai auginama trąšioje, pastoviai drėgnoje (bet neužmirkusioje) žemėje. Nors didžioji dauguma raganių mėgsta saulėkaitą, ši veislė tinka auginti pusiau užpavėsintoje vietoje, kas apsaugo rožinius žiedus nuo išblukimo.

Šios veislė žiedai turi 6 žiedlapius nelygiu, gruoblėtu paviršiumi ir gelsvus kuokelius. Žiedlapių galiukai paprastai užsilenkia žemyn, suteikdami žiedui apvalią išvaizdą – todėl šią veislę itin lengva atpažinti. Kaip ir daugelio raganių, žiedai išsidėstę trejetais, daugiausia viršutinėje augalo dalyje. Pradeda žydėti birželio pabaigoje, ir žydi ganėtinai ilgai.

Ši raganė žydi ant pirmamečių ūglių, taigi jos genėjimas itin paprastas – po žiemos nukirpkite vius raganės stiebus iki 1 - 2 porų pumpurų nuo žemės.

Istorija jau seniai pamiršo, kas gi iš tikro buvo ta grafienė de Bouchaud (comtesse pr.grafienė), tačiau ji tikrai būtų patenkinta, kad ir po gero šimtmečio jos vardą garsina toks pelnytai populiarus augalas.

General Sikorski’

Dar viena vertinga veislė, išvesta 1965 metais lenkų vienuolio Stephan Franczak, ir pavadinta lenkų tautos didvyrio vardu. Patekusi į Vakarus, veislė itin greitai išpopuliarėjo.

Vidutinio augumo raganė, išauganti iki 2-3 metrų. Žydi labai stambiais violetiškai melsvais žiedais, pasipuošusiais gelsvų kuokelių puokštėmis. Žydi taip gausiai, kad kurį laiką per žiedus net nesimato augalo lapų.

Kadangi pirmieji žiedai pasirodo ant pernykščių ūglių, svarbu išsaugoti ilgesnius pernykščius stiebus (bent apie pusę metro). Vėliau žydi ant pirmamečių ūglių.

Labai tinka auginti pusiau šešėlyje ar netgi šiaurinėje pastatų pusėje, kur ilgiau išlieka ryški mėlyna žiedų spalva. Nužydėjęs augalas pasipuošia dekoratyviais pūkuotais vaisiais.

Kadangi veislė yra ne itin aukšta, tinka auginti nedideliuose soduose ar stambiuose vazonuose. Nors literatūroje rašoma, kad tinka leisti augti per krūmus, prieš sodinant reikėtų gerai apgalvoti, ar augalas-šeimininkas išlaikys šią raganę – ši veislė augina storus stiebus ir daug stambių lapų, taigi silpnesnį augalą ji paprasčiausiai užgoštų arba netgi nulaužytų šakas.

1 komentaras:

Mila rašė...

Очень красивые цветы!!! Люблю высаживать цветы у себя на даче.))