2010-06-04

Show must go on :) Po audros...

Taip... vakar audra/vėtra/kruša pakrikštijo mus kaip reikiant... Žalos yra...
Bet ir parodyti yra ką, tuo labiau kad po truputį įsibėgėja bijūnų žydėjimas. Jie pas mane jau prieš mėnesį parodė pirmus žiedus.
Pirmiausias nužydėjo rūšinis Paeonia veitchii. Žiedas, galima sakyti, nėra net ką rodyti; bet jau kvapas - net nežinau, su kuo palyginti... Stiprus gvazdikėlių ir prieskonių mišinys. Reikia pasakyti, kad plotas aplink šį bijūną labai gerai išravėtas šiemet :) negalėjau atsiuostyti to kvapo.

Po to sekė Paeonia tennuifolia - įprastas krapinis bijūnas; sumedėję Rockii tipo bijūnai, irgi nereti Lietuvoje (balti, rožiniai ar šviesiai violetiniai su tamsia dėme žiedlapio pagrinde).
Vėliau prisijungia japoniniai sumedėję bijūnai. Nuotraukoje - Kaow.
Dabar pradeda sprogti hibridinių žolinių bijūnų žiedpumpuriai. Tai mano mėgstamiausia žolinių bijūnų grupė. Dažniausiai nepilnaviduriai arba pusiau pilnaviduriai (todėl mažiau nukenčia nuo vėjų bei lietaus), spalvos - nuo baltos iki tamsios juodai vyšninės. Šiai grupei priklauso ir šiuo metu itin išpopuliarėję koralo spalvos bijūnai...
Soft Salmon Saucer

Chocolate Soldier

Buckeye Belle

Taigi, audros nebaisios :) bijūnai dar ilgai džiugins savo žiedais. Nors bijūnai mylimi Lietuvoje, dažnai jie vertinami kaip trumpalaikis grožis, kuriam nužydėjus, nėra į ką pažiūrėt. Tačiau geriau įsižiūrėjus, galima pastebėti, kad daugelys jų pasižymi ganėtinai skirtinga lapija; o teisingai pasirinkus veisles, bijūnų žydėjimas gali tęstis arti dviejų mėnesių.

2 komentarai:

Rasa rašė...

Sakykite kokios bijunu veisles ilgiausiai zydi?

Unknown rašė...

Paprastai pilnavidurės ir tos, kurios turi daugiau šoninių žiedpumpurių