2012-11-10

Menininko žvilgsniu...

Žmonės samdo fotografus - vestuvėms, krikštynoms, ar šiaip, kad įsiamžintų. Bet, ko gero, niekas jų nesamdo, kad įamžintų sodą. O be reikalo...
Nes žiūrėdama į šias nuotraukas, galvoju - nu nesąžininga :) čia mano gėlynai, turiu pakankamai neblogą fotoaparatą, bet šiaip nesigauna. Tiesą sakant, pamačiusi kai kurias nuotraukas, net negalėjau atpažinti, kad čia mano gėlynai. Bet, iš tikro, anokia čia naujiena - juk svarbiausia ne fotoaparatas, o tai, kas už jo (t.y.fotografas). Ir nors fotografuota rugsėjo mėnesį, kai dauguma augalų jau ruošiasi žiemai, bet tikrai gražu, ir ne tik augalai, bet ir ta sukurta švelni nostalgijos aura
Tai štai, jei kam įdomu, fotografavo Nijolė Karpavičienė. Nijolė daugiau specializuojasi rožių fotografavime, nes rožės jos bene pati didžiausia aistra. Tačiau ir visa kitą jos nuotraukose gaunasi puikiai. Tad žiūrim...
Miskantas
 Phlomis russeliana
 Šluotsmilgės (Deschampsia) migla 
 Thalictrum rochebruneanum
 Cirsium rivulare 'Atropurpureum'
 Susipynė vingirių šakos - Thalictrum 'Splendide' ir 'Splendide Album'
 Vingiris (Thalictrum) 'Hewitt's Double' - vienintelis pilnaviduris vingiris
 Idėja baltam sodui - šviesioji hortenzija (Hydrangea arborescens) 'Anabelle' ir kininis miskantas (Miscanths sinensis) 'Variegatus'
 Miskantų žvaigždžių valanda išmuša rudenį
Achnatherum calamagrostis - nepaprastai fotogeniška ir naudinga dekoratyvinė žolė
 Monardų likučiai ir miskantai
 Kraujalakė (Sanguisorba) 'Blackthorn'
 Ši nuotrauka - specialiai Violetai :) (ir visiems kitiems, kam chrizantemos asocijuojasi su kapinėmis). Na argi ji ne graži?
 Daugelis augalų atrodo dar gražesni, pasodinti prieš ar už šluotsmilgių (Deschampsia). Kaip akcentinis augalas, jos gal ir nelabai tinka, bet kaip fonas ar šydas priekyje - nepamainomos.
 Dar kartą kraujalakė 'Blackthorn'. Priekyje - knifofijų lapai. Nustebino mane jos šiemet žiedais. Visgi net ir mūsų klimate nėra jos beviltiškos, nes nedengiamos išgyveno gal jau 4 žiemas (tačiau geras drenažas yra labai svarbu, ko gero, pats svarbiausias faktorius išgyvenimui)
 Sporobolus heterolepis 'Cloud' - dar vienas 'debesėlis' gėlyno priekiui. Labai daili žolė - gražūs, siauri lapai, purūs, pakankamai ankstyvi žiedynai, ir visiškas atsparumas šalčiui. Kai gerai pagalvoji, ne tiek jau daug dekoratyvinių žolių dėl savo ūgio tinka gėlyno priekiui.
Ar jau minėjau, kaip gražiai atrodo Achnatherum calamagrostis? :)
Miskantai
Smailiažiedis lendrūnas (Calamagrostis x acutiflora)
Rudeninis duetas - saulainė (Helenium) 'Kanaria' (aukšta, gera, švariai geltona) ir kraujalakė (Sanguisorba) 'Cangshan Cranberry'  
Kraujalakės (Sanguisorba) 'Pink Brushes' žiedų griūtis
Šiemet buvo kažkokie ypatingi metai bandreniams (Echinops) - jie ypač gausiai ir ryškiai žydėjo
Ėee, Nijole, ką veiki kitą birželį? žydės daug kitų augalų, nori pasipraktikuoti? :)))

11 komentarų:

Aistė rašė...

Gražu, ypač tas pagautas šviesos žaismas ir švytėjimas phlomis russeliana, sporobolus heterolepis ir calamagrostis x acutiflora nuotraukose. Nuostabios spalvos.

http://rasosaugalai.blogspot.com/ rašė...

Tikrai gražu, Aiste... bet visi komplimentai priklauso fotografei :)

Auksė rašė...

Rasa, puikus jūsų su Nijole duetas. Labai gražios nuotraukos ir nepaprastai puikūs augalų aprašymai ! Žiūri, skaitai, ir iš karto užsimanai visų tų nuostabių augalų :).

Auksė

http://rasosaugalai.blogspot.com/ rašė...

Ačiū, Aukse :) Džiaugiuosi, kad patinka...

Elė rašė...

Bet tai netiesa, kad nesamdo fotografų sodui fotografuoti. Ypač jei tai krašt. architektai - jie dar ir kaip samdo.

http://rasosaugalai.blogspot.com/ rašė...

Taip, profesionalai greičiausiai samdo, jei patys nefotografuoja.
Na, bet aš daugiau turėjau galvoje paprastus mirtinguosius :)

salma rašė...

Grazus darbas, svelniai perteikta augalu, besiruosianciu miegui, busena.. Rasa ir Jusu nuotraukos TIKRAI labai geros. grazaus vakaro, as.

http://rasosaugalai.blogspot.com/ rašė...

Ačiū, Salma. Aj, juokais aš čia bėdavojuos, to, ką aš fotografuoju, man pakanka, šiai dienai. Man labai patinka Nijolės nuotraukos, bet kad taip fotografuoti, reikia daug mokytis bei eksperimentuoti. Gal kada nors, kai užaugsiu :)))
Linkėjimai, Rasa

Nijola rašė...
Autorius pašalino šį komentarą.
Nijola rašė...

Vau :))) labas visiems, net nenujaučiau, kad čia apie mane taip :)))

Aš kai ateinu į sodus jei, mane įsileidžia, aš visada labai atsargiai vaikštau ir prisižiūriu į augalus, klausau ką pasakoja šeiminnkas, aš juk atsiduriu šeimininko pasaulyje, aš matau kiek darbo, meilės ir svajonių šeimininkas įdeda į savo sodą.
Aš atsiduriu to žmogaus lūkesčių ir svajonių take, o tada ir bandau pagauti - svajones :)))))
Ačiū visiems už gražius žodžius :)

http://rasosaugalai.blogspot.com/ rašė...

Tikrai labai gražu, Nijole... Laukiam pratęsimo :)))